„Odchádzam...!“

Autor: Michal Bukovecký | 30.3.2006 o 15:52 | Karma článku: 4,24 | Prečítané:  1180x

„...Už ma to nebaví!“ „...Už to nebudem ďalej počúvať...,odchádzam!!!“

Slovo, tak často používané a predsa tak málo pochopené. Čo v sebe naozaj ukrýva?
.....Strach? ....Nesúhlas s názorom? .....Bojazlivosť?
Možno ani jedno z týchto možnosti. Možno, že naozaj znamená len nejaký pocit ísť preč,.....nechcieť byť na danom mieste.

V niektorých prípadoch, ak niekto povie to tajomné slovo „Odchádzam“, môže tým mať na mysli aj nesúhlas a nespokojnosť so životom okolo neho a v ňom. A potom sa už len dopočujeme v médiách o ďalšej duši, ktorej sa už na tomto svete prestalo páčiť. Niekedy po sebe zanechá list na rozlúčku, v ktorom určite nebude chýbať stále ta istá veta
„...a preto odchádzam!“.

Je to dosť smutné a veľmi bolestivé. Pre danú osobu to je možno také malé vykúpenie, ale určite nie k lepšiemu. Veď dar života je ten najväčší dar aký sme kedy mohli dostať.

Možno v niektorých prípadoch zas slovo „...odchádzam!“, môže znamenať aj radostnú udalosť. Ale takúto situáciu treba dlho hľadať,.....škoda.

Veľmi ma mrzí to, že to záhadné slovo „...odchádzam!“ bude vo mne stále evokovať akýsi nepríjemný pocit. Pocit od ktorého nemožno očakávať asi nič povzbudzujúce a radostné. Budem to brať ako nespokojnosť s niečím. A najlepšou alternatívou bude asi len ticho mlčať a odísť...

Čo pre Vás znamená toto zaujímavé slovo „...Odchádzam!“ ?


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Ropný úder posúva iránsku kauzu do vyššej ligy

Iránske popieranie autorstva popletie akurát Európu.


Už ste čítali?