Ach,tie naše priateľstvá.

Autor: Michal Bukovecký | 20.4.2006 o 17:50 | Karma článku: 3,35 | Prečítané:  918x

Ahoj Veronika, tak ako som ti sľúbil, že ti niečo napíšem, tak teraz to plním. Budem sa snažiť písať tak, aby ti to trošku pomohlo v terajšom období....

Musím sa priznať, že mne osobne sa lepšie o niektorých veciach píše ako rozpráva. Pretože ako povedala moja kamarátka „nie vždy sa dá o daných veciach rozprávať otvorene, niekedy je ľahšie to dať na papier. Písať o tom, keď vieš, že nikto Ťa v danom momente za to nemôže odsúdiť “. Niekedy je to naozaj ľahšie...

Ale o tom ti tu nechcem rozprávať.

Obdobie, ktoré momentálne prežívaš ako aj mnohé iné, ktoré ešte len prídu je alebo sú pre Teba veľmi potrebné a dôležité. Môžem Ťa tak trochu uistiť, že každý týmto prechádza. Možno sa mýlim, ale určite každý má raz pocit, že sa jeho priateľstvá a partia tak trochu rozpadávajú. Ja som to zažil tiež a stále sa mi ten pocit vracia a nikdy ma nechce navždy opustiť. Niekedy je veľmi ťažké sa s niečím takým vyrovnať.

Určite sa ti zdá, že už to nie je také dobré ako to bolo predtým. Už nevychádzaš s určitými ľuďmi tak, ako si vychádzala doteraz. Celá tvoja partia sa pomaly rozpadáva a začínaš sa kamarátiť s inými ľuďmi. Začínaš sa možno pomaličky zaujímať o úplne iné veci a tie čo boli doteraz sa ti zdajú byť už veľmi staromódne.

Vieš. V tomto tvojom období takého dospievania sa ti všetko bude zdať niekedy čudné a veľmi zvláštne. Tvoje názory sa budú meniť čoraz častejšie, tvoje priateľstvá sa budú tiež ustavične obmieňať. Ale nemusíš sa báť toho, že priatelia ktorých máš odídu. Každý priateľ, ktorého máš, pri Tebe ostane aj keď to už nebude ako predtým. Každému jednému správnemu priateľovi bude na Tebe záležať. Poznám jednu myšlienku, ktorá sa mi páči a celkom to zapasuje: „Cez Tvoje srdce prejde veľa ľudí, ale iba ozajstný priateľ v ňom zanechá stopy...“.
Nebuď smutná, ak sa veci strácajú a pomaly sa možno až rozpadávajú. Viem, že táto partia do ktorej patríš sa nikdy nerozpadne. To mi ver!!! Aj keď to teraz len tak pomaličky tlie a nehorí ako vatra. Veď ak si s nejakým človekom dlhý čas, tak pomaly sa ti vtipy a srandy, ktoré boli doteraz tým najväčším darom a pokladom, zdajú byť suché a niekedy až trápne. Ale ako som povedal...táto partia sa nerozpadne....uvidíš.
Je zvláštne že ti to hovorím práve ja, keď som stratil už pár priateľov. Možno to bolo mojou nepozornosťou (možno v jednom prípade až veľkou pozornosťou), alebo mojou malou tvrdohlavosťou. Každopádne sú to chvíle na ktoré nie veľmi rád spomínam. Ale ak sa aj Tebe niečo také stane, že stratíš priateľov navždy, tak nezúfaj... Veď za každým niečím sa niečo ukrýva.
Veľakrát som pochopil, že všetko je na niečo dobré. Aj keď niekedy neviem pochopiť načo je takéto riešenie danej situácie dobré a čo mám za tým hľadať. No ale to sa určite dozvieme v pravý čas, neboj.


Neviem, či som ti nejako pomohol. Toto sú len také moje myšlienky, ktoré môže hocikto a hocikedy vyvrátiť, dokonca aj ty sama. Dúfam, že som ti aspoň týmto vytvoril taký lepší pocit na srdiečku.

Prajem Ti Veronika, aby si sa nikdy nemusela trápiť nad vecami tohto typu. Aby to čo sa teraz deje sa rýchlo vytratilo a mohla si začať svoje priateľstvá prežívať čo najlepšie, bez akejkoľvek straty. Budem sa za Teba modliť, neboj sa!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Ropný úder posúva iránsku kauzu do vyššej ligy

Iránske popieranie autorstva popletie akurát Európu.


Už ste čítali?